DOLAR 12,49023.08%
EURO 14,12024.02%
ALTIN 712,563,27
BITCOIN 674166-1,36%
İstanbul
15°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

‘terör vesayetini paramparça ettik’
22 okunma

‘Terör vesayetini paramparça ettik’

Batman’da konuşan Erdoğan, terör örgütünün en büyük bedeli Kürtlere ödettiğini belirterek “Bölge insanımızı PKK’nın silahlı tasallutundan kurtardık, bu örgütün kuklası olan HDP’nin siyasi tasallutundan da kurtaracağız” dedi...

ABONE OL
7 Kasım 2021 22:30
‘terör vesayetini paramparça ettik’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizi ve bölge insanımızı PKK’nın silahlı tasallutundan kurtardık, inşallah bu örgütün kuklası olan HDP’nin siyasi tasallutundan da kurtaracağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batman’da, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 36 Fabrika ve Şehir Stadyumu ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Burada halka seslenen Erdoğan, Batı’nın kendileri için “Sessiz ıslahat yaptı” dediğini hatırlatarak, “Ülke genelindeki bürokratik oligarşiyi kırdığımız gibi terör örgütünün buradaki insanlarımız üzerinde kanla ve zulümle kurduğu vesayeti de paramparça ettik. Hem altyapı hem demokrasi bakımından ülkemizin 81 vilayetini de eşit hale getirdik” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi terörden kurtarmak için ‘Çözüm Süreci’ni başlattıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her türlü riski göze alarak, tenkidi göğüsleyerek başlattığımız bu samimi süreç, terör örgütünün silahı ve kan dökmeyi seçmesi sebebiyle sonuçsuz kaldı. Kısa süre önce bölücü örgütün elebaşıları tarafından yapılan itiraflar bu gerçeği açıkça ortaya koyuyor. Bizzat terör örgütü yöneticileri, Avrupa’daki bazen çevreler başta olmak üzere, dışarıdan kendilerine çözümü reddetmeleri, çatışmayı yeniden başlatmaları konusunda yoğun baskılar yapıldığını söylüyor. Terör örgütü hiçbir gerekçesi kalmadığı halde ısrarla şiddeti seçen tavrıyla bu topraklarla, bu topraklarda yaşayan insanlarla aslında hiçbir bağının olmadığını ispatlamıştır. Parayı verenin dilediği gibi kullandığı, dilediği yere saldırttığı, dilediği şekilde yönlendirdiği bu örgüt, en fazla benim Kürt kardeşlerimin kanını döktü, en aka bedeli Kürt kardeşlerimize ödetti.”

‘Dini imanı yok’

Erdoğan, “Benim dinimde Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza, böyle bir fark mevcut mı? Ama bu PKK’nın, HDP’nin, bunların dini imanı yok. Bunları iyi  bilmemiz lazım. Biz sizi sadece ve sadece Allah için seviyoruz, fark asla istemiyoruz” dedi. Erdoğan, Türkiye’de hareket alanı kalmayan terör örgütü PKK’nın şimdi de Kuzey Irak’ı ve Suriye’yi karıştırmaya çalıştığına dikkati çekerek, şunları söyledi: “Kuzey Irak’taki meşru yönetime bile saldıracak kadar gözü dönen bu azgın ve sapkın güruhun devri artık sona ermektedir. Bay Kemal çıktı, ne diyor?  Eğer gelirse ne yapacakmış, Kandil’i yerle yeksan edecekmiş. Bay Kemal, sana bu ulus bu devleti teslim eder mi? Bu HDP’ye, İYİ Parti’ye bu devlet teslim edilir mi?”

‘One minute dedikçe kurulan tuzaklar artı’

Türkiye, uğradığı saldırılara rağmen devleti ve milletiyle dimdik ayakta durdukça bölge üzerinde sinsi ve alçak hesapları olanların öfkesinin kabardığını belirten Erdoğan, “Bölgede ve dünyada yaşanan haksızlıklara, adaletsizliklere, zulümlere ‘One minute’ dedikçe kurulan tuzakların sayısının da çapının da arttığını söyledi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz yeminli Türkiye düşmanlarının ülkemizdeki piyonları olan PKK’lılara, FETÖ’cülere, sivil toplum mensubu veya diplomat görünümlü ajanlara, siyasetçi kılıklı tesir elemanlarına posta koydukça daha da kuduruyorlar. Sen kimsin ya, 10 tane büyükelçi çıkmış bize us vermeye çalışıyor. Maalesef bunlara en aka desteği de içimizdeki birileri veriyor. Soruyorum sizlere, bu ülkede CHP diye bir parti ve o partiyi yönetenlerin kendi kafalarına göre belirledikleri politikaları mı var? Bu ülkede HDP diye bir parti ve o partiyi yönetenlerin kendi iradeleriyle belirdikleri politikaları mı var? Kürt kardeşlerimize yapılan en aka zulümlerin altında imzası olan partiyle, Kürt kardeşlerimizin ismini istismar eden bir partiyi acaba hangi kuvvet bir araya getirmiş olabilir? Bu soruya verilen samimi ve dürüst cevap, Türkiye’nin son 8 yılında yaşadıklarının sebebini de ortaya koyacaktır.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.