DOLAR 13,7037-0.22%
EURO 15,4991-0.42%
ALTIN 786,18-0,03
BITCOIN 669919-0,20%
İstanbul
14°

AÇIK

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

son dakika… cumhurbaşkanı erdoğan’dan chp’ye çok sert tepki: onları da gömeceğiz
  • Artan Haber
  • Siyaset
  • Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye çok sert tepki: Onları da gömeceğiz
27 okunma

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye çok sert tepki: Onları da gömeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi’nin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Bay Kemal! Sen Suriye’deki teröristlerle beraber ol, PKK, YPG, PYD ile beraber ol. Onları da gömeceğiz.' dedi.

ABONE OL
5 Kasım 2021 23:30
son dakika… cumhurbaşkanı erdoğan’dan chp’ye çok sert tepki: onları da gömeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi Açılış Töreni’ndeki konuşmasında, ilçeye 490 bin metrekare büyüklüğe sahip iki ulus bahçesi sözü verdiklerini hatırlattı.

Bugün hizmete açılan Hekimbaşı Millet Bahçesi’nin Ümraniye’nin sembol mekanlarından biri haline geleceğini anlatım eden Erdoğan, ulus kıraathanesi, seyir terası, bisiklet ve yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, spor sahaları, piknik alanları, meyve sebze bahçeleri ve öbür pek fazla özelliğiyle buranın her yaştan insana hitap edeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ulus bahçesinin öbür özelliğinin de yanı başındaki oto yoldan kaynaklanabilecek gürültü kirliliğini önlemek için 5 bin 737 metrekare gürültü bariyeriyle donatılması olduğunu dile getirerek, Ümraniye’ye kazandırılacak öbür yapıt Osmangazi Korusu Millet Bahçesi’yle ilgili çalışmaların da kesintisiz devam ettiğini anlattı.

Bu iklim dostu yeşil dönüşüm projesinin şehre kazandırılmasında emeği geçen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığını, kurumları, mühendisinden işçisine herkesi tebrik eden Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet’in emaneti bu güzel şehre daimi yeni eserler, hizmetler, yatırımlar kazandırmak için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı.

cumhurbaşkanı erdoğan ilkokul açılışında! şarkı seslendiren çocuklara eşlik etti İlgili Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan ilkokul açılışında! Şarkı seslendiren çocuklara eşlik etti

“İSTANBUL’A KAZANDIRILACAK 43 MİLLET BAHÇESİNDEN 13’ÜNÜ TAMAMLADIK”

Erdoğan, ilk olarak 1995’teki belediye başkanlığıyla çıktığı İstanbul’a hizmet yolculuğunu Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak da sürdürdüğünü belirterek, şöyle devam etti:

“Ecdat yadigarı, medeniyetler beşiği, dünyanın gözdesi bu şehri İstanbul’u adalet ettiği yere getirmek için attığımız her adımın izlerini beraberce takip ediyoruz. Etrafı gecekondularla kuşatılmış, yolları çamur deryası, ulaşımı felç, suyu akmayan, kokudan Haliç’in yanına yaklaşılmayan, görüntüsü sefil, insanı mutsuz İstanbul’u hamdolsun küresel bir merkez haline getirmeyi başardık. Şimdi de 2053 vizyonumuzun ilk hedefi olarak ilan ettiğimiz Yeşil Kalkınma Devrimi doğrultusunda İstanbul’u içinde yaşayanların ömür kalitesini yükseltecek hizmetlerle tanıştırmak için kolları sıvadık. Ülkemizin dört bir yanında inşa etmeyi planladığımız ulus bahçeleri projelerimizin önemli bir kısmını İstanbul’da hayata geçiriyoruz. Bugüne kadar 81 ilimizde 66 milyon metrekare alana sahip 404 ulus bahçesini projelendirdik. Bunlardan 111’ini tamamlayarak hizmete sunduk. Hedefimiz 2023 yılında 404 ulus bahçesinin tamamını bitirmektir.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta Ankara’da Başkent Millet Bahçesi’nin açılışının yapıldığını anımsatarak, bir hafta da 1 milyon vatandaşın burayı ziyaret ettiğini söyledi.

İstanbul’a kazandırılacak 43 ulus bahçesinin toplamda 17,7 milyon metrekare büyüklüğe sahip olduğunu dile getiren Erdoğan, bunların 13’ünü tamamlayarak İstanbulluların istifadesine sunduklarını anlattı.

son dakika... cumhurbaşkanı erdoğan’dan chp’ye fazla misli tepki: onları da gömeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi Açılış Töreni’ndeki konuşmasında, en aka projelerinin Atatürk Havalimanı alanına yapacakları 7,7 milyon metrekare büyüklüğündeki ulus bahçesi olacağını söyledi. Erdoğan, “Atatürk Havalimanı’nda oluşturacağımız ulus bahçesi inşallah dünyadaki belde parkları arasında ilk sıralarda yer alacaktır.” diye konuştu.

Ümraniye’nin çarpık şehirleşmenin tüm sıkıntılarını yaşamış bir ilçe olduğunu kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Yaşı 60’ın üzerinde olanlar 1970’lerin, 1980’lerin, 1990’ların Ümraniyesini hatırlayacaklardır. Ümraniye ismi medyada ancak ya öldürülen işçilerle ya patlayan çöplüğüyle ya da sefalet görüntüleriyle yer alırdı. Kim vardı o zaman buranın belediyesinde? Kim vardı? CHP. CHP deyince akla ne gelir? Çöp, çamur, çukur, pislik. Bu gelir akla. Öyle ki Ümraniye denince akıllardaki İstanbul ile ilgisi olmayan, uzak mı uzak bir yer akla gelirdi. Bugünkü güzel Ümraniye ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bu hatıraları bir daha aynı yanlışlara düşmemek için asla unutmamalıyız. İşte bu anlayışla çeyrek asrı aşkın bir süredir İstanbul’un her köşesini, her sokağını, her mahallesini, her ilçesini altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla donattık, donatıyoruz. İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum zaman bu Ümraniye’nin hali neydi? Ama elhamdülillah göreve geldik, işte Ümraniye bu hale geldi. Allah sizlerden de razı olsun. Eğer sizlerin desteği ham olsaydı, biz bugün buralara gelemezdik.”

“2,5 MİLYON KONUTUN DÖNÜŞÜMÜNÜ TAMAMLADIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1999 depreminin bölgedeki şehirlerin tamamıyla beraber İstanbul’un da zaaflarını ortaya serdiğini ve önceliklerini değiştirdiğini belirterek, “Bu çerçevede şehrin bina stokunun önemli bir kısmının hızla dönüştürülmesi ihtiyacı ortaya çıktı. İstanbul’da başlattığımız kentsel dönüşüm çalışmalarını kısa sürede 81 ilimizin tamamına yaydık. Son 9 yılda yeni inşa ettiğimiz sosyal konutlarla beraber toplamda 2,5 milyon konutun dönüşümünü tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Millet bahçesi açılış töreni öncesinde bir imam hatip okulu ile camiyi açtıklarını, burada cuma namazını kıldıklarını anlatan Erdoğan, “Bütün bunlarla beraber eşi benzeri dünyada olmayan bu sonuç, 10 milyon vatandaşımızın can ve mal güvenliğini teminat altına aldığımız anlamına geliyor. Halihazırda sahada yatırım değeri 100 milyar lirayı bulan 300 bin dönüşüm konutunun inşası sürüyor.” değerlendirmesini yaptı.

Konuşması sırasında kendisine seslenen vatandaşlarla da kısa süre konuşan Erdoğan, “Bundan sonra daha fazla işimiz var. Libya Başbakanı geliyor, ondan sonra Yeşilay’ın YEDAM Projesi var, ona gideceğiz. Görüşmeler var, inşallah bir öbür zaman.” dedi.

Kendisini dinleyen vatandaşların coşkusuna da dikkati çeken Erdoğan, “Maşallah hanımlar fazla diri, fazla diri ve ben inanıyorum ki bu hanım kardeşlerimizle beraber 2023’ün zaferini buradan ilan ediyoruz. Gençlerle inanıyorum ki buradan ilan ediyoruz. Ana kademeyle hep beraber Allah’ın izniyle buradan zafere yürüyoruz. Buna hazırız değil mi? Şu güzelim ulus bahçesine bak. Aman Yarabbi. Şöyle az önce içinde dolaştık, gerçekten çağdaş Ümraniye’ye bu yakışırdı. Tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum, kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

son dakika... cumhurbaşkanı erdoğan’dan chp’ye fazla misli tepki: onları da gömeceğiz

İSTANBUL’DAKİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da 68 riskli alandaki 35 bin binada yer meydan 117 bin konutun dönüşüm çalışmalarına devam ettiklerini dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şehrin muhtelif bölgelerinde yeni yerleşim alanları kurmak için 49 rezerv alanı belirledik. Ayrıca 50 bin ve 100 bin sosyal konut projelerimiz kapsamında 21 bin 562 konut da inşaat halindedir. Kamulaştırma ve kira yardımı gibi çalışmalar için de yaklaşık 5,7 milyar lira kaynak kullandık. Sadece Fikirtepe Projesi, altyapılarıyla beraber 15 bin konutu ve 60 bin vatandaşımızı içeriyor. Bu projenin ilk etabını oluşturan 1134 konutu ve amel yerini adalet sahiplerine teslim ettik. Aynı bölgedeki yeni ihale, yıkım ve inşa çalışmaları da hızla sürüyor. Üsküdar Kirazlıtepe’de de biten, devam eden ve yeni başlayan çalışmalar var. Şu anda yerleşmeler başladı. Elbette bunlar yanında kamu binalarından sokak ve cephe yenileme projelerine kadar pek fazla hizmeti İstanbullu kardeşlerimizin istifadesine sunuyoruz.”

Bugün, İstanbul ile 6 ili kapsayan “Marmara Denizi ve Adalar Özel Çevre Koruma Bölgesi”nin ilanıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararının da Resmi Gazete’de yayımlandığını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Marmara Denizi Karadeniz’e, Hazar Denizi’ne ve Macaristan’a ulaşan aka bir parçanın özelliklerini yansıtan nadir alanlardan biridir. Aldığımız bu kararla ekolojik, doğal, tarihi, kültürel, estetik değerleri yüksek olan Marmara Denizimizi koruma altına alarak, bölgedeki etraf sorunlarını biricik elden takip edip çözüme kavuşturabileceğiz. Dünya markası İstanbul’u tarihine, şanına ve güzelliğine yakışır bir konuma getirmekte kararlıyız. Her ne kadar birileri, bu CHP zihniyeti ‘Zulüm 1453’te başladı.’ dese de asıl niyetlerini ele veriyorsa da biz 2053 vizyonumuzda fethi, lafzı ve manasıyla yeni nesillerin zihinlerine ve gönüllerine kazımaya devam edeceğiz.”

son dakika... cumhurbaşkanı erdoğan’dan chp’ye fazla misli tepki: onları da gömeceğiz

Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi Açılış Töreni’ndeki yaptığı konuşmada, Ayasofya Camisi’ni açtıklarını anımsatarak, “Ayasofya’mızda artık elhamdülillah cumalarımızı, zaman namazlarımızı kılıyor muyuz? Ne mesut bize.” ifadesini kullandı.

Bu şehrin tarihine, kültürüne, potansiyeline, dinamizmine, enerjisine müsait her adımın, gayretin ve niyetin başının üstünde yeri olduğunu dile getiren Erdoğan, “Bununla beraber İstanbul’un maddi ve manevi zenginliğini hedef meydan her saldırıyı da failleriyle beraber yerin 7 kat dibine gömmek boynumuzun borcudur. Atatürk Kültür Merkezi’ni açtık mı? Opera sarayını yaptık mı? Hemen yanı başında da Taksim’de camimizi yaptık mı? Elhamdülillah, bize düşen bu.” diye konuştu.

Türkiye’yi, Cumhuriyet tarihinin en aka demokratik ve ekonomik kalkınma projesi olan 2023 hedefleriyle buluşturmak üzere yola çıkan kadronun önemli bir bölümünün belediyelerde yetiştiğine işaret ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şehirlerin yönetiminde kazanılan tecrübeler, ülke yönetiminde bu ekibe fer tutmuş, yol göstermiştir. Ülkemizi eğitim, sağlık, adalet, emniyet, güvenlik, enerji, ziraat ve tüm bu temeller üzerinde yükseltmek için başlattığımız mücadeleyi evvelallah sanayiden spora, çevreden sosyal desteklere kadar her alana yayarak bugünlere geldik. Vesayetin ayak oyunlarından terör örgütlerinin saldırılarına, darbe girişimlerinden küresel ekonomik tuzaklara kadar nice engeli aşarak ülkemizi dünyada adalet ettiği yere getirmek için çalıştık, çabaladık. Gabar’da terörü gömdük. Bestler Deresi’nde terörü gömdük. Yine aynı şekilde Bay Kemal ve avanesi, bunlar PKK terör örgütüyle beraber hareket ettiler, onları da gömdük. Şimdi ne yapıyorlar? Terör örgütünün başı cezaevinde. Bunlar da onlarla beraber hareket ediyorlar. İP de onlarla beraber, CHP’de onlarla beraber, diğerleri de onlarla beraber. Ne oldu size ya? Hani siz teröre karşıydınız? Hani terörün karşısındaydınız? Ne çabuk manevra yaptınız. Kusura bakmayın. Biz bu ülkeyi teröristlere, terör yandaşlarına… İsimlerini vermeyeceğim diğerlerinin, gerek yok.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandaki vatandaşlara seslenerek, “Yeter ki siz ulus olarak Cumhur İttifakı’yla beraber olun, Cumhur İttifakı’nın yanında olun. Hiç endişe etmeyin. Şimdiden biz 2023’e hazırlanıyor muyuz, kapı kapı dolaşıyor muyuz? Aman ha, gevşemek yok, rehavete kapılmak yok. Allah’ın izniyle 2023’ten Cumhur İttifakı olarak aka bir zaferle çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

cumhurbaşkanı erdoğan gençlerle basketbol oynadı İlgili Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle basketbol oynadı

“TÜRKİYE’NİN İTİBARINI VE GÜCÜNÜ, DOST VE DÜŞMANA KABUL ETTİRDİK”

Allah’ın yardımı ve milletin desteğiyle Cumhuriyet tarihinde yapılanın tamamını 5’e, 10’a katlayan yapıt ve hizmetlere imza attıklarını belirten Erdoğan, “Türkiye’nin itibarını ve gücünü, diplomasiden askeri başarılara kadar geniş bir alanda dost ve düşmana kabul ettirdik. İHA’larımızla SİHA’larımızla Akıncı’larımızla evvelallah her yerde varız. Libya’da varız, Azerbaycan’da varız, Karabağ’da varız, varız da varız. Suriye’de terör örgütüyle mücadelemizi veriyoruz. Suriye’de terör örgütüyle mücadele verirken, Bay Kemal Suriye’yle ahbaplık yapıyor. Bay Kemal, sen Suriye’deki teröristlerle beraber ol, PKK’yla YPG’yle beraber ol, PYD’yle beraber ol, onları da gömeceğiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her hizmetin sağladığı kolaylık, her eserin getirdiği güzellik, her başarının verdiği gurur kadar aynı şekilde bedelleri de olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Vesayetle mücadelenin bedelini siyasi alanda karşılaştığımız engellerle hatta partimizin kapatılma tehdidine varan haksız ve hukuksuz girişimlerle ödedim. Terör örgütleriyle mücadelenin bedelini emniyet güçlerimizden vatandaşlarımıza binlerce insanımızın kanı ve canı ile ödedik. 15 Temmuz’da bu FETÖ terör örgütü bizim karşımıza çıkmadı mı? Bu FETÖ terör örgütüyle biz bu mücadelede 251 şehidimizi vermedik mi? 2 bin 200’ü aşkın gazimiz olmadı mı? Ama onların ruhaniyeti -hiç endişe etmeyin- evvelallah bizimle beraberdir. Çünkü biz onlarla beraber ‘Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.’ diyerek bu yolda yürüdük. Sınırlarımıza dayanan tehditleri yaptığımız harekatlarda askerlerimizin gösterdiği kahramanlıkla başarıya ulaştırdık. Ülkemizi itibarsızlaştırmaya yönelik nice sinsi girişimi dik duruşumuzla ve tavizsiz mücadelemizle boşa çıkardık. Ekonomimize yönelik tuzakların sancılarını küresel krizlerin de etkisiyle hala yaşıyoruz. Geçtiğimiz 19 yılda ülkemize kazandırdığımız güçlü altyapının önemini, karşımıza çıkan her yeni küresel krizle bir kere daha görüyor, bir kere daha anlıyoruz.”

‘büyümede çift haneyi yakalarız’ İlgili Haber ‘Büyümede çift haneyi yakalarız’

Sancaktepe’deki belde hastanesinin 45 günde yapıldığını anlatım eden Erdoğan, aynı şekilde Avrupa Yakası’nda da hastane yapıldığını anlatım etti. Bu sırada kalabalıktan bir kişinin “Randevu alamıyoruz.” diye seslenmesi üzerine Erdoğan, “Yanında tabip var. Sor ona, sana anlatsın.” diye konuştu.

Bu gayretle yola devam ettiklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Gerçekleştirdiğimiz aka dönüşüm olmasaydı koronavirüs salgını sürecinde ne cin sıkıntılarla karşılaşabileceğimizi düşünmek bile istemiyorum. Yapısal dönüşümlerle iç ve hariç şoklara karşı dayanıklı hale getirdiğimiz ekonomik yapımız sayesinde hala yatırım, üretim, ihracat ve istihdam hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Bu kararlı gidişimiz karşısında Avrupa şaşkın. Dünya şaşkın. Çünkü onlar böyle bir şeyi bizden beklemiyorlardı. Ama şu anda bu gidişi görünce şok oldular. Üstelik tüm dünyanın küçüldüğü bir ortamda biz daimi ve giderek artan oranlarda büyüyerek sadece şoklara karşı dayanıklılığımızı değil aynı zamanda aka ve güçlü Türkiye’nin inşası konusundaki kararlılığımızı da ortaya koyuyoruz. İnşallah bu yıl sonu itibarıyla büyüme oranımız yüzde 9’u aşacak. Dünyanın iklim değişikliği tehdidi karşısında yalpaladığı bir dönemde biz ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’ni ilan ederek kendimize hemen yeni ve tutarlı bir yol haritası oluşturduk.”

Erdoğan, güney sınırlarından Kafkasya’ya, Akdeniz ve Ege’den Karadeniz’e kadar dört bir yanın emniyet krizleriyle sarsılırken sadece Türkiye’nin çıkarlarını korumakla kalmayıp dostlara da itimat ve destek veren bir yere yükselmeyi başardıklarını kaydetti.

‘Ülkenin dört yanını hizmetle donattık’ İlgili Haber ‘Ülkenin dört yanını hizmetle donattık’

“ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ BAKIMINDAN 2023 ÖNEMLİ BİR DÖNEMEÇTİR”

Bedeller ödendiğini ve ödemeye de devam edildiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“İnşallah şu Karadeniz’den tabii gazı da çıkarmaya başladığımız andan itibaren hem devlet kazanacak hem halkım kazanacak. Demokrasisi bu kadar güçlü ve evelallah 20 yıldır daha da onu güçlü kılmaya çalışan bir ülkeyiz. Demokrasiyi güçlendirmede attığımız bu adımlarla elhamdülillah dünyada örnek bir ülke halindeyiz. Hepsinin karşılığını bugün aldık, alıyoruz. Bizden sonraki nesillere de güçlü bir miras bırakıyoruz. Hiç şüphesiz karşımızdakiler abes durmuyor. Türkiye’yi terör örgütleriyle darbecilerle beşinci kol faaliyetleriyle uluslararası sistemdeki çarpıklıkların sağladığı imkanlarla köşeye sıkıştırma çabaları kesintisiz sürüyor. Dünyada kuralların bu kadar pervasızca çifte standartta uygulandığı bir devre pek az görülmüştür. Ülkemiz söz konusu olduğunda her türlü hak, hukuk, adalet, nezaket ortadan kalkmaktadır. Buna karşılık bizim kendi menfaatlerimizi savunmamız ve bu doğrultuda gereken adımları atmamız karşısında hemen bir araya gelenlerin bet, o fena sesi ortalığı inletmektedir. Tabii, biz kimin ne dediğine, ne istediğine değil sadece milletimizin ne beklediğine, neye ihtiyacı olduğuna bakıyoruz. İşte bunun için ülkemiz ve milletimiz bakımından 2023 önemli bir dönemeçtir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, konuşmasında “Haklı mıyız?” diyerek seslendiği kalabalık “Evet” yanıtını verdi. Erdoğan, “Tek millet, biricik bayrak, biricik devlet, biricik yurt diyerek bu yola devam ediyoruz. Allah’ın izniyle bu yükselişi devam ettireceğiz. Burada bir sıkıntı mevcut mı?” diye seslendi.

Katılımcılara teşekkür eden Erdoğan, yarın Batman’daki Ilısu Barajı’nın açılışını yapacaklarını kaydederek, “Onlar söz yapıyor, biz amel yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

i̇talyan basınından g20 yorumu: erdoğan zirvenin kazananı İlgili Haber İtalyan basınından G20 yorumu: Erdoğan zirvenin kazananı

NOTLAR

Vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla tören alanına giriş yaparken, alanda Türk bayrağının yanı dizi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları asıldı. Tören alanındaki çocuklara Cumhurbaşkanlığı tarafından oyuncak dağıtıldı.

Alandaki vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu, sık sık slogan atarak destek verdi.

Törende, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Rodos kuşatmasını anlatan, belediye bünyesindeki sanatçılarca 1 yılda hazırlanan tablo hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraberindekiler daha sonra açılış kurdelesini kesti.

Erdoğan, tören alanında bulunan bir çocuğu da açılış kurdelesini kesmek için platforma davet etti. Ümraniye Millet Bahçesi’nin hayırlı olmasını temenni eden Erdoğan, açılışta kullanılan makas ve kurdele parçalarının günün anısına katılımcılarda kalmasını söyledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Ümraniye Belediye Başkanı Yıldırım da programda konuşma yaptı.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’nun Kur’an-ı Kerim okuduğu törene, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, bazı milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

kalın'dan 's-400'ler i̇ncirlik'e taşındı' iddiasıyla ilgili açıklama İlgili Haber Kalın'dan 'S-400'ler İncirlik'e taşındı' iddiasıyla ilgili açıklama

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.