DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
ALTIN 786,210,93
BITCOIN 670536-1,30%
İstanbul
14°

AÇIK

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

cumhurbaşkanı erdoğan’dan son dakika ‘erken seçim’ açıklaması
  • Artan Haber
  • Siyaset
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika ‘erken seçim’ açıklaması
19 okunma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika ‘erken seçim’ açıklaması

Muhalefetin erken seçim çağrısıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hala 'erken seçim erken seçim.' Olmayacak erken seçim, Haziran 2023... Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti onlar, tarih oldu. 15 ayda 20 ayda bir seçim yapmak bunlar ilkel kabilelerin işidir. dedi. Erdoğan, Türkiye'yi helalleşme deyip de haleldar etmeye çalışan yani bozmaktan, fesat çıkarmaktan başka iş bilmeyen Kılıçdaroğlu'nun kifayetsizliğine terk edemeyiz. ifadelerini kullandı.

ABONE OL
24 Kasım 2021 07:30
cumhurbaşkanı erdoğan’dan son dakika ‘erken seçim’ açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, partinin 20 yıllık geçmişindeki 150’nci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nı yaptıklarını vurgulayarak, “Dünyada ve ülkemizde 20 yılda vilayet başkanlarını bu şekilde 150 kere bir araya getiren, istişare mekanizmasını böylesine düzenli ve etkili işleten bir öbür parti olduğunu sanmıyorum” dedi.

‘BİRİNCİ PARTİ OLMAMIZIN SIRRI BURADA’

Merkez Yürütme Kurulu, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantıları gibi vilayet başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye ve vilayet umumi meclis başkanları ile yaptıkları genişletilmiş istişare toplantılarının, partinin adeta mutfak çalışması olduğunu söyleyen Erdoğan, “Siyasetin istikameti, hükümet çalışmalarımızın ana fikirleri, illerimizin meseleleri işte bu toplantılardaki görüşmelerde, değerlendirmelerde, fikir alışverişlerinde ortaya çıkıyor, şekilleniyor, gelişiyor. Bu platformlar aynı zamanda milletimizin sesinin, nefesinin, beklenti ve dertlerinin en üst düzeyde yankılandığı, duyurulduğu yerlerdir. AK Parti’nin 20 yıldır seçimlerden hep birinci çıkmasının sırrı işte buradadır” dedi.

erdoğan'dan i̇zmirlilere müjdeli haber: 26 kasım cuma günü teslim edeceğiz İlgili Haber Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğiz

‘BUNLAR KİMİNLE YÜRÜDÜKLERİNİN FARKINDA DEĞİL’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’yi 2001 yılı Ağustos ayında kurduktan yaklaşık 15 ay sonra 3 Kasım 2002 seçimlerinde ilk kere milletin huzuruna çıktıklarını söyleyerek, partinin bu zamana kadar girdiği seçimlerde aldığı rey oranlarını ve seçim sloganlarını sıraladı. Erdoğan, kuruluşlarından bu yana girdikleri her seçimden istisnasız birinci çıktıklarını, yeni idare sisteminin parçası olan ittifaklarda da yüzde 50’nin altına düşmediklerini söyleyip, şöyle konuştu:

cumhurbaşkanı erdoğandan son dakika erken seçim açıklaması

“Şu anda ana muhalefet, muhalefet niye bu kadar yırtınıyor, niye bu kadar çılgına dönüyor? Çünkü gelecekleri yerin ne olduğunu fazla iyi biliyorlar. Onun için de AK Parti ve MHP’nin sağladıkları bu başarının önüne geçemeyeceklerini fazla iyi biliyorlar. AK Parti bu başarısıyla dünya demokrasilerinde bu kadar uzun süre bu kadar yüksek rey seviyesini ve iktidarını koruyabilmiş istisnai örneklerin en başında geliyor. İnşallah 2023 Haziran seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığını yeniden kazanarak, hem ‘Cumhur İttifakı’ olarak Meclis’te çoğunluğu elde ederek bu rekoru fazla daha ileri taşıyacağız. Esasen biz bundan 10 yıl önce 2023 hedeflerimizi ilan ettiğimizde mevcut takvime göre seçim yılı 2024’tü fakat ilginçtir, hala ‘erken seçim, erken seçim’. Olmayacak erken seçim, Haziran 2023. Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti o, onlar tarih oldu. Öyle 15 ayda bir, 20 ayda bir seçim yapmak, bunlar ilkel kabilelerin işidir. Biz çağdaş bir yapının, çağdaş dünyanın şu anda uygulamalarını ortaya koyan bir partiyiz ve ‘Cumhur İttifakı’yız.”

‘2023 SEÇİMLERİNİ ÇOK DAHA ÖNEMLİ HALE GETİRDİ’

umhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve kendileri için her seçimin önemli olduğunu belirterek, “Her seçim hayatidir. Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği şu kritik süreç 2023 seçimlerini fazla daha önemli hale getirdi. Bu seçimleri kazanarak ülkemizi 2002 Kasım’ından beri kurduğumuz aka ve güçlü Türkiye’nin inşasında yeni bir safhaya inşallah çıkarmış olacağız. Önümüzdeki seçim sonuçları, vesayetle, ihtiraslı menfaat odaklarıyla, terör örgütleriyle, darbecilerle mücadelenin ötesine geçen, bölgemizin ve dünyamızı şekillendirecek ehemmiyete sahiptir. Salgının tetiklediği küresel, siyasi ve ekonomik sistemdeki değişimin milletimizle beraber bölgemizin tamamı, İslam alemi, Türk dünyası ve tüm mazlumlar ile mağdurlar üzerinde ne gibi sonuçlar doğuracağını yakın gelecekteki gelişmeler belirleyecektir. Türkiye’nin 2023 ve sonrasındaki siyasi, insani, ekonomik, askeri duruşu bu belirleyici faktörlerin ilk sırasında yer almaktadır” dedi.

cumhurbaşkanı erdoğandan son dakika erken seçim açıklaması

‘YEPYENİ VE AYDINLIK BİR DÖNEME ADIM ATMIŞ OLACAĞIZ’

Türkiye’nin son 8 yılındaki hiçbir gelişmenin kendi tabii mecrasında ortaya çıkmadığını söyleyen Erdoğan, “Hepsinin de gerisinde bir senaryo, bir kurgu, bir tuzak, bir oyun vardır. Bu süreci yönlendirenlerin Allah’ın yardımı ve milletimizin feraseti sayesinde bugüne kadar başaramamaları vazgeçtikleri anlamına gelmiyor. Türkiye kendi duruşunu korumakta ve ilerletmekte ısrar ettikçe kurulan tuzakların çapı ve yol açtığı sonuçlar da artıyor. Bin yıldır bu toprakları vatanı yapmak ve korumak için bedel ödeyen bir ulus olarak verdiğimiz bu mücadelenin de gerektirdiği fedakarlıkları yapmaktan çekilmedik, çekilmeyeceğiz. Ama milletimiz şundan emin olsun ki; bu mücadeleyi başarıyla tamamladığımızda kendimiz ve evlatlarımız için yepyeni ve aydınlık bir döneme adım atmış olacağız. Geçtiğimiz 19 yılda ülkemize kazandırdığımız tüm yapıt ve hizmetler, okullar, hastaneler, yollar, köprüler, tüneller, barajlar, fabrikalar, savunma sanayi ürünleri, teknoloji geliştirme çalışmaları ve öbür her şey işte bugünlere bu aka atılıma hazırlık içindi. Şimdi mevcut gücümüzle mücadelemizi vereceğiz. Önümüzdeki engelleri aşacağız, tuzakları bozacağız ve inşallah hedeflerimize ulaşacağız” diye konuştu.

cumhurbaşkanı erdoğan: tüm alanlarda eğitim kalitesini artırdık İlgili Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm alanlarda eğitim kalitesini artırdık

‘VATANDAŞIMIZIN HER BİRİNİN KAPISINA GİDECEĞİZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgesinin ve dünyanın siyasette sözü dinlenen, üretimiyle, ihracatıyla, istihdamı, ekonomisi, güçlü sosyal ve kültürel tesir alanı geniş Türkiye’sine 2 asırdır hiç olmadıkları kadar yakın olduklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Sizler işte bu aka misyonun, işte bu aka hedefin kendi şehirlerimizdeki uç beyleri olarak sadece bugüne değil, geleceğe de istikamet verecek bir yerde duruyorsunuz. Değerli kardeşlerim, AK Parti milletimiz tarafından kurulan, milletimizin gösterdiği istikamette, milletimizle beraber yol yürüyen bir partidir. Yaptığımız her eseri her hizmeti milletimiz için hayata geçirdik, yaşadığımız her badirenin üstesinden milletimizden aldığımız destekle geldik, bunun için 2023’e giden süreçte 84 milyon vatandaşımızın her birinin kapısına gideceğiz, elini tutacağız, gönlünü kazanacağız. Onun için yan gelip durmak yok, fazla gayret edeceğiz, fazla koşacağız ve şurada 1,5 yıl kaldı bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz. Unutmayınız, bizim abes bıraktığımız her yer karşımızdakiler tarafından yalanla, iftira, çarpıtma ile doldurulacaktır. Ülkemizi CHP’nin yalanlarına, iftiralarına terk edemeyiz. Türkiye’yi ‘helalleşme’ deyip de haleldar etmeye çalışan yani bozmaktan, lekelemekten, fesat çıkarmaktan öbür amel bilmeyen Kılıçdaroğlu’nun kifayetsizliğine terk edemeyiz. Meydanı bölücü örgütün güdümündeki HDP’ye de şehit yakınlarına sövmekten öbür mahareti olmayan edepsizlere de bırakamayız. Bize destek vermesi için ikna edemediğimiz her vatandaşımızı, partimiz için en aka yitik olarak görerek; her gün, her an, hep beraber çalışacağız. Öncelikle kuruluşundan bugüne kadar kendi partimizde vazife almış, sorumluluk üstlenmiş, rey vermiş insanlarımıza ulaşacağız. Bu çekirdeği sağlama aldıktan sonra katman katman genişleyerek tüm vatandaşlarımızın gönüllerine gireceğiz.”

‘HERKESİ DERLEYİP TOPLAYACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir arkadaşlarının hüzünle bakmasına müsaade etmeyeceklerini belirterek, “Herkesi derleyip toplayacağız. Yeminli Türkiye düşmanlarının, yeminli ulus düşmanlarının, yeminli AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlarının ne dediğine ne yaptığına değil, bizimle beraber yol yürüyen bu aka davanın mensuplarına bakacağız. Asırlara yayılan demokrasi, kalkınma, adalet ve özgürlük mücadelesinde milletimizin ne istediğine ne özlediğine bakacağız. Büyük ve güçlü Türkiye hedefinden gözümüzü asla ayırmayacağız. Bunu başardığımızda, Allah’ın izniyle milletimizin desteğinin tüm seçimlerden fazla daha fazla bir şekilde yanımızda olduğunu göreceğiz. Teşkilat mensuplarımızın her biri işte böylesine aka bir sorumluluk altındadır. Bu hususta ben sizlere güveniyorum” dedi.

son dakika! cumhurbaşkanı erdoğan'dan interpol'e mesaj İlgili Haber Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan INTERPOL'e mesaj erdoğan'dan döviz, ürem ve asgari ücret çıkışı! ‘bu savaştan da zaferle çıkacağız’ İlgili Haber Erdoğan'dan döviz, ürem ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.