DOLAR 12,49023.08%
EURO 14,12024.02%
ALTIN 712,563,27
BITCOIN 675667-0,70%
İstanbul
15°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

‘cumhur i̇ttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’
  • Artan Haber
  • Siyaset
  • ‘Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’
24 okunma

‘Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP, Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir” şeklindeki sözlerinin “Cumhur İttifakı’nda çatlak” şeklinde yorumlanmasına tepki gösterdi. Bahçeli dünkü grup konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

ABONE OL
17 Kasım 2021 21:30
‘cumhur i̇ttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

ONUR YÜRÜYÜŞÜ: İl vilayet Anadolu’yu geziyoruz. 40 ilimizde vatandaşlarımızla kucaklaştık. Siparişle çalışan kamuoyu araştırma şirketlerinin abuk sabuk anketleri neyi söylerse söylesin 2023 Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacaktır. Cumhur İttifakı’nda çatlak, patlak olmaz, fakat ittifakımızı hazmedemeyip çatır çatır çatlayanlar olacaktır.

SİNSİ BİR KURNAZLIK: ‘MHP Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir, bunun yanı dizi TBMM’de denge ve denetleme göreviyle mesuldür’ demiştim. Şunu herkes bilmelidir ki, hükümet değilsek de, hükümete bakan vermemiş olsak da, Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız. CHP’nin gayri milli muhalefetini ele alıp, nasıl muhalefet yapılması gerektiğini tarif ederken tespitlerimi öbür yerlere çekmek sinsi bir kurnazlık, sivri bir kifayetsizliktir.

50+1 MEŞRUİYETİN TEMELİ: Sistemin demokratik meşruiyet temeli yüzde 50+1’dir. Cemil Çiçek, yüzde 50+1’in hem bugün hem de gelecekte önemli sıkıntılara sebebiyet vereceğini, Türkiye’yi kaosa sürükleyeceğini iddia ediyor. Altı partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem toplantıları düzenlediği bir dönemde, Çiçek’in beyanatı şüphe vericidir.

HESAPLAŞILMADAN HELALLEŞME OLMAZ: CHP’nin son 50 yıllık tarihi huzursuzluğun tarihidir. Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Yaraların kapanması için helalleşme yolculuğuna çıkıyorum.’ Sana güle güle, madem yolculuğa çıkıyorsun, biletini biricik yönlü alman gönülden temennimdir. Kılıçdaroğlu’nun bizim çizgimize gelmesi, itirafçı olması bir gelişmedir. Fakat kastettiği derin yaraları Atatürk’ün üzerine yıkmak için fırsat kolluyorsa, bu simsarlığının sonuçları ağır olacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu, şunu bil ki, hesaplaşmadan helalleşmemiz asla olmayacaktır… Türk milleti ayakların baş, başların da ayak olmasına müsaade etmeyecek.

‘EYT sorunu çözülmelidir’

Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Bütçe imkanları doğrultusunda  geniş bir siyasi uzlaşma ile EYT sorunu TBMM’de çözülmelidir. Diğer yandan 3600 ilave göstergenin verilmesi maksadıyla hükümete her desteği vereceğiz. Asgari ücretle geçinen yaklaşık 8 milyon kardeşimizin insanca yaşayacakları bir ücret seviyesine çıkarılmaları da beklentimizdir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.