DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
ALTIN 786,210,93
BITCOIN 670536-1,30%
İstanbul
14°

AÇIK

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘başarı rekorunu ileri taşıyacağız’
22 okunma

‘Başarı rekorunu ileri taşıyacağız’

Erken seçim olmayacağını, Haziran 2023’te yapılacak seçimlerden de yine zaferle çıkacaklarını belirten Erdoğan, “Yahu olmayacak erken seçim. Seçim tarihi Haziran 2023. Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti o; onlar tarih oldu. Öyle 15 ayda 20 ayda bir seçim yapmak... Bunlar ilkel kabilelerin işidir” dedi...

ABONE OL
24 Kasım 2021 16:30
‘başarı rekorunu ileri taşıyacağız’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi’nde partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı. Erdoğan, AK Parti’nin 20 yılda girdiği 14 seçim ve halkoylamasına ilişkin kampanya sloganları ve AK Parti’nin seçim başarılarını hatırlattığı konuşmasında özetle şunları kaydetti:

YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞMEDİK: Kuruluşumuzdan bu yana girdiğimiz her seçimden istisnasız birinci çıktık. Yeni idare sisteminin bir parçası olan ittifaklarda da yüzde 50’nin altına hiç düşmedik. Şu anda ana muhalefet, muhalefet niye bu kadar yırtınıyor, çılgına dönüyor? Çünkü gelecekleri yerin ne olduğunu fazla iyi biliyorlar. Onun için de AK Parti ve MHP’nin, sağladıkları bu başarının önüne geçemeyeceklerini fazla iyi biliyorlar. AK Parti, bu başarısıyla dünya demokrasilerinde bu kadar uzun süre, bu kadar yüksek rey seviyesini ve iktidarını koruyabilmiş istisnai örneklerin en başında geliyor. İnşallah 2023 Haziran seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığını yeniden kazanarak hem Cumhur İttifakı olarak Meclis’te çoğunluğu elde ederek bu rekoru fazla daha ileriye taşıyacağız.

TARİH OLDU: Esasen biz bundan 10 yıl önce 2023 hedeflerimizi ilan ettiğimizde, mevcut takvime göre seçim yılı 2024’tü. Fakat ilginçtir hâlâ erken seçim, erken seçim… Yahu olmayacak erken seçim. Haziran 2023. Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti o. Onlar tarih oldu. Öyle 15 ayda 20 ayda bir seçim yapmak… Bunlar ilkel kabilelerin işidir. Biz çağdaş bir yapının, dünyanın şu anda uygulamalarını ortaya koyan bir partiyiz ve Cumhur İttifakı’yız. Yaşanan gelişmeler, seçimleri 2023’e yani tam da 2023 hedeflerimizle kesişen yıla denk getirdi.

GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRECEK: Elbette her seçim hayatidir. Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği şu kritik süreç, 2023 seçimlerini fazla daha önemli hale getirdi. Bu seçimleri kazanarak ülkemizi 2002 Kasım’ından beri kurduğumuz hizmet ve yapıt alt yapısı üzerinde aka ve güçlü Türkiye’nin inşasında yeni bir safhaya çıkarmış olacağız. Önümüzdeki seçim sonuçları vesayetle, ihtiraslı menfaat odaklarıyla, terör örgütleriyle, darbecilerle mücadelenin ötesine geçen, bölgemizin ve dünyamızın geleceğini şekillendirecek ehemmiyete sahiptir.

GÜÇLÜ EKONOMİYE YAKINIZ: Bölgesinin ve dünyanın, siyasette sözü dinlenen, üretimiyle ihracatıyla istihdamıyla ekonomisi güçlü, sosyal ve kültürel tesir alanı geniş Türkiye’sine iki asırdır hiç olmadığımız kadar yakınız. Sizler işte bu aka misyonun, hedefin kendi şehirlerinizdeki uç beyleri olarak sadece bugüne değil geleceğe de istikamet verecek bir yerde duruyorsunuz.

YAN GELİP DURMAK YOK: 2023’e giden süreçte 84 milyon vatandaşımızın her birinin kapısına gideceğiz, elini tutacağız, gönlünü kazanacağız. Onun için yan gelip durmak yok. Çok gayret edeceğiz, fazla koşacağız. Şurada 1.5 yıl kaldı. Unutmayın, bizim abes bıraktığımız her yer, karşımızdakiler tarafından yalanla iftirayla çarpıtmayla doldurulacaktır. Ülkemizi CHP’nin yalan ve iftiralarına terk edemeyiz. Türkiye’yi ‘helâlleşme’ deyip de haleldar etmeye çalışan yani bozmaktan, lekelemekten, fesat çıkarmaktan öbür amel bilmeyen Kılıçdaroğlu’nun kifayetsizliğine terk edemeyiz. Meydanı, bölücü örgütün güdümündeki HDP’ye de, şehit yakınlarına sövmekten öbür mahareti olmayan edepsizlere de bırakamayız. Bize destek vermesi için ikna edemediğimiz her vatandaşımızı partimiz için en aka yitik olarak görerek her gün, her an, hep beraber çalışacağız. Öncelikle kendi partimizde vazife almış, sorumluluk üstlenmiş, rey vermiş insanlarımıza ulaşacağız. Bu çekirdeği sağlama aldıktan sonra katman katman genişleyerek tüm vatandaşlarımızın gönüllerine gireceğiz.

DERLEYİP TOPARLAYACAĞIZ: Hiçbir arkadaşımızın bir dem hüzünle bakmasına meydan vermeyecek şekilde herkesi derleyip toparlayacağız. Yeminli Türkiye düşmanlarının, ulus düşmanlarının, AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlarının ne dediğine, ne yaptığına değil; bizimle beraber yol yürüyen bu aka davanın mensuplarına bakacağız. Asırlara yayılan demokrasi, kalkınma, adalet ve özgürlük mücadelesinde milletimizin ne istediğine, ne özlediğine bakacağız. Bunu başardığımızda, milletimizin desteğinin tüm seçimlerden fazla daha fazla şekilde yanımızda olduğunu göreceğiz. Bu hususta sizlere güveniyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.