DOLAR 12,41700.01%
EURO 14,0128-0.33%
ALTIN 713,930,14
BITCOIN 7087864,88%
İstanbul
19°

HAFİF YAĞMUR

12:56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

almanya ve i̇talya’yı geride bıraktık! estetik için türkiye’ye gelme sebepleri…
  • Artan Haber
  • Gündem
  • Almanya ve İtalya’yı geride bıraktık! Estetik için Türkiye’ye gelme sebepleri…
26 okunma

Almanya ve İtalya’yı geride bıraktık! Estetik için Türkiye’ye gelme sebepleri…

Türkiye, en çok plastik cerrahi uygulaması yapılan 6'ncı ülke oldu. Almanya ve İtalya'yı geride bırakan Türkiye'nin sağlık turizmindeki yeri ve estetik cerrahideki konumuyla ilgili Estetik Plastik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Reha Yavuzer, çarpıcı bilgiler paylaştı. İşte birçok kişiyi estetik operasyon için Türkiye'ye çeken 4 sebep...

ABONE OL
7 Kasım 2021 11:30
almanya ve i̇talya’yı geride bıraktık! estetik için türkiye’ye gelme sebepleri…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eda Özdemir / Milliyet.com.tr – Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) verilerine göre, bu yıl dünya çapında yaklaşık 11,36 milyon plastik cerrahi işlemi gerçekleştirildi. Listede Brezilya en fazla sayıda operasyonun gerçekleştirildiği ülke olurken, Brezilya’yı sırasıyla ABD, Meksika, Rusya ve Hindistan izledi. Türkiye ise Almanya ve İtalya’yı geride bırakarak 6’ncı sıraya yerleşti. Peki, dünya devlerinin yer aldığı bu listede Türkiye’nin 6’ıncı sırada yer alması ne anlatım ediyor?

burun estetiği ameliyatı hakkında bilinmesi gereken her şey İlgili Haber Burun estetiği ameliyatı hakkında bilinmesi gereken her şey

almanya ve i̇talyayı geride bıraktık estetik için türkiyeye gelme sebepleri...

geç başlanan estetik uygulamalarda başarı elde etmek mümkün mü? İlgili Haber Geç başlanan estetik uygulamalarda başarı elde etmek mümkün mü?

Estetik Plastik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Reha Yavuzer, ”Türkiye ve İstanbul, önemli bir insan trafiğine sahip. Bu da sıhhat turizminde Türkiye’ye olumlu anlamda katkı sağlıyor. Sağlık Bakanlığı’nın attığı doğru adımlar da Türkiye’nin sıhhat sektöründe uluslararası platformda yükselmesine yardımcı oluyor. Bu estetik cerrahi için de geçerli” dedi.

‘HEKİMLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ’

“Estetik cerrahide hastalar sağlıklı bireylerden meydana geldiği için sıhhat turizmine en yatkın alanlardan biri. Türkiye’de yaklaşık bin 500 uzman plastik cerrahi alanında hizmet veriyor” diyen Prof. Dr. Reha Yavuzer, “Türk Estetik Cerrahi Derneği olarak tüm üyelerimizle gurur duyuyoruz. Hekimler fazla yüksek bir başarı oranına sahip. Bu açıdan baktığımız zaman Türkiye’nin adalet ettiği yerde olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’yi daha da üst sıralarda görmeyi bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

yüz bölgesinde en sık uygulanan 7 estetik işlem İlgili Haber Yüz bölgesinde en sık uygulanan 7 estetik işlem

almanya ve i̇talyayı geride bıraktık estetik için türkiyeye gelme sebepleri...

ESTETİK İÇİN NEDEN TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDİYORLAR?

Türkiye’nin estetik cerrahide yabancı hastalar tarafından tercih edilen bir durak haline gelmesinin nedenlerini, Türkiye’nin geniş ve fazla deneyimli bir tabip kadrosuna sahip olması, hastane kalitesi ile hastane servis düzeyleri, belli açılardan sağladığı eder avantajı ve ülkenin güzelliği olarak sıralayan Prof. Dr. Yavuzer, “Bu dört özelliği bir arada taşıyan öbür bir ülke yok. Türkiye’nin potansiyeli fazla büyük” vurgusunu yaptı. 

uzmanlar uyardı! estetik müdahalelerde ciddi artış... İlgili Haber Uzmanlar uyardı! Estetik müdahalelerde ciddi artış…

‘KALİTEYİ YUKARIYA ÇEKMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Dernek olarak Türkiye’deki estetik cerrahi alanını hem bilgi ve beceri hem de işlem kalitesi olarak yukarıya çekmek için yoğun olarak çalıştıklarını söyleyen Prof. Dr. Reha Yavuzer, bu doğrultuda fazla uluslu toplantılar, eğitim ve kurs programları gerçekleştirdiklerini söyledi. Dijital platformlarda gerçekleşen bu eğitimler, sadece uzman hekimlere yönelik değil, plastik cerrahi asistanları ve ekip çalışanları olan hemşire ve güzellik uzmanlarına da açık.

almanya ve i̇talyayı geride bıraktık estetik için türkiyeye gelme sebepleri...

SAÇ EKİMİ, BURUN VE MEME AMELİYATINDA TÜRKİYE ZİRVEDE

Burun ameliyatı, saç ekimi ve meme ameliyatları Türkiye’de en fazla öne çıkan ameliyatların başında geliyor. Türkiye’nin marka değeri yukarıya doğru çıktıkça öbür uygulamalar için gelen hasta sayısında önemli bir artış gözlemleniyor. Prof. Dr. Yavuzer, Türkiye’nin vücut şekillendirme, sima gençleştirme, bacak ve vücut ameliyatlarında hatta ameliyatsız işlemler için de giderek daha fazla tercih edildiğini söyledi.

göz çevresi sorunlarında ameliyatlı ve ameliyatsız çözümler İlgili Haber Göz çevresi sorunlarında ameliyatlı ve ameliyatsız çözümler

Prof. Dr. Yavuzer, “Bu pazar dinamikleri içerisinde fazla kaliteli hizmet veren yerler olduğu kadar maalesef belli bir kalitenin altında ve emniyet tedbirleri yetersiz olarak hizmet veren yerler de var. Tüketicilerin sadece fiyata bakarak değil, mutlaka hem işlemi yapacak hekimin hem de işlem yapılacak yerin özellikleri ve referanslarıyla yol kat etmesi şart” diyerek uyarıda da bulundu.

almanya ve i̇talyayı geride bıraktık estetik için türkiyeye gelme sebepleri...

ABD, AVUSTRALYA, YENİ ZELANDA’DAN BİLE GELEN VAR

Türkiye, yurt dışından sıhhat turizmi için en fazla yakın coğrafyalardaki ülkelerden rağbet görüyor. ”Orta Doğu ülkeleri, Balkan ülkeleri, Azerbaycan ve Rusya başı çekiyor. Ancak pek fazla tabip gerçekleştirdikleri başarılı ameliyatlar nedeniyle dünyanın her tarafından hasta alabiliyor. ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda gibi fazla uzak mesafelerden bile gelenler var” diyen Prof. Dr. Yavuzer, bu yoğun trafiğin nedenlerinden birinin de Türkiye’de Avrupa’ya göre yüksek teknoloji kullanan klinik sayısının daha fazla olması olduğunu söyledi.

kullandığımız filtreler estetik yaptırma isteğini arttırıyor İlgili Haber Kullandığımız filtreler estetik yaptırma isteğini arttırıyor

almanya ve i̇talyayı geride bıraktık estetik için türkiyeye gelme sebepleri...

İSTANBUL AVRUPA’NIN LİDERİ KONUMUNDA

”Özellikle İstanbul, bu konuda tüm Avrupa’da önder konumda” açıklamasında bulunan Prof. Dr. Reha Yavuzer, ”Türk Estetik Cerrahi Derneği olarak teknolojinin daha da yaygın kullanılması için endüstriyle ortak gerçekleştirdiğimiz pek fazla toplantı oluyor. Bu toplantılarda yeni teknolojilerin tanıtımı ve bunların en iyi şekilde kullanımını, tüm plastik cerrahlara daimi olarak anlatıyoruz” diyerek estetik ameliyatlarda ve uygulamalarda teknolojiye yargıç olmanın fazla önemli olduğunun altını çizdi.

estetik mağdurlarına hukuki yol haritası: hangi davaları açabilirsiniz? İlgili Haber Estetik mağdurlarına hukuki yol haritası: Hangi davaları açabilirsiniz?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.